ارتباط لب ویو (LabVIEW) و آردوینو (Arduino)

در این دوره ارتباط لب ویو (LabVIEW) و آردوینو (Arduino) آموزش داده می‌شود. یکی از ملزومات بسیاری از پروژه‌ها، تبادل داده بین کامپیوتر و دنیای خارج از کامپیوتر است که مستلزم در اختیار داشتن کارتهای تبادل داده می‌باشد که تهیه آن ممکن است هزینه بالایی را به یک پروژه تحمیل کند. با اتصال لب ویو به برد آردوینو می‌توان یک کارت تبادل داده ساده ساخت و از آن در اجرای پروژه‌ها بهره جست. هزینه تهیه برد آردوینو بسیار کمتر از تهیه کارتهای تبادل داده بوده و گزینه مناسبی برای پروژه‌های دانشجویی است. همچنین نرم افزار لب ویو با محیط گرافیکی و تولکیتهای متنوع در زمینه‌های مختلف مهندسی، ابزار قدرتمندی برای برنامه‌نویسی ساده فراهم کرده که با ترکیب آن با آردوینو می‌توان پروژه‌های متنوعی را ترتیب داد که با آردوینو به تنهایی امکان‌پذیر نیست و یا نیازمند برنامه نویسی بسیار پیچیده‌تری در محیط نرم‌افزاری آردوینو دارد.


جلسه اول: در این جلسه سعی شده تمامی نکاتی که برای اتصال آردوینو به لب ویو لازم است بیان شود. در ابتدا برنامه‌نویسی با نرم‌افزار لب ویو مختصراً شرح داده شده و سپس برد آردوینو معرفی می‌شود. در ادامه درایورها و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای ایجاد اینترفیسی در لب ویو برای آردوینو معرفی شده و نحوه نصب آنها آموزش داده می‌شود. تولکیت آردوینو در لب ویو شرح داده شده و در خاتمه برای آشنایی بیشتر با این تولکیت یک پروژه ساده انجام می‌شود. لازم به ذکر است تمامی نرم‌افزرهای مورد نیاز برای ایجاد اینترفیس آردوینو در لب‌ویو (بجز لب ویو بدلیل حجم بالای آن) در فولدر مربوط به جلسه اول قرار داده شده است.

مدت زمان: ۴۸ دقیقه

محتوا: فایل تصویری ۷۲۰p ، پاورپوینت درس، نرم افزارهای مورد نیاز و مثالها

پیش نمایش جلسه اول


جلسه دوم: در این جلسه سعی شده تمامی نکاتی که برای تبادل داده در لب ویو با استفاده از آردوینو لازم است بصورت مختصر و مفید بیان شود و با ارائه چندین مثال بصورت عملی چگونگی خواندن و نوشتن دیجیتال و همچنین خواندن و نوشتن آنالوگ آموزش داده می شود.

مدت زمان: ۴۷ دقیقه

محتوا: فایل تصویری ۷۲۰p ، پاورپوینت درس و مثالها

پیش نمایش جلسه دوم

برای خرید کلیک فرمایید

۱۴ نظر

  1. سلام
   در ادامه این دو جلسه که مطالب مقدماتی گفته شده، بزودی پروژه های ساختی که میتوان بسادگی با همین دانش حداقلی و تجهیزات ساده انجام داد ارائه میشود

 1. با سلام و تشکر
  بنده برای ارتباط لب ویو و اردوینو از طریق modbus tcp در نوشتن کد اردوینو نیاز به راهنمایی دارم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

 2. @علیرضا,
  سلام، تولکیت آردوینو را باید طبق روالی که در آموزش شرح داده شده از طریق VIPM نصب کنید. اگر VIPM قادر به نصب آردوینو نیست یا فیلتر شکن مشکل دارد و یا ورژن لب ویو، اگر ورژن لب ویو ۲۰۱۳ است نیاز به تنظیماتی دارد که بهتر است از ورژن دیگری استفاده شود

 3. با سلام و احترام.
  یک سوال داشتم. آیا این آموزش به صورت عملی نیز داده برداری از سنسورها را آموزش داده است و یا اینکه می‌توان برای داده برداری از سنسورهای AC از آن بهره برد؟ منظور این آموزش جایگزینی برای کارت های داده برداری مثل DA@C است؟

  1. سلام
   با استفاده از ارتباط لب ویو و آردوینو می توان یک کارت تبادل داده ساخت و بوسیله آن تبادل داده دیجیتال و آنالوگ داشت بطور کلی از اتصال آردوینو و لب ویو میتوان بجای کارت داده برداری استفاده کرد اگر نیاز به سرعت بسیار بالا در نمونه برداری نباشد. در جلسه دوم چگونگی خواندن از سنسور آنالوگ آموزش داده شده است.

 4. با سلام
  در صورت امکان مجدد ارسال فرمایید
  چند بار چک کردم اما ایمیلی دریافت نشده بود
  (bargh.sam@gmail.com)
  سپاسگزارم

 5. با سلام و احترام
  این آموزش رو خریداری کردم اما متاسفانه فایلی برای دانلود وجود ندارد
  شماره تراکنش :۳۸۵۴۱۸۵۲۲۲۵
  شماره پیگیری :۶۸۳۸۵۴
  سپاسگزارم

  1. سلام
   مشکل برطرف شد، لطفاً مجدداً از طریق لینک دانلود در ایمیلی که برایتان ارسال شده بود اقدام کنید.

بخش نظرات بسته است.