مدلسازی و شبیه سازی 6 درجه آزادی هواپیما

مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما

این پست مربوط به جلسات مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما است. اصطلاح انگلیسی این عبارت ۶DOF Aircraft Modeling and Simulation است. انجام تمامی روند، از مدلسازی و استخراج معادلات ۶ درجه آزادی تا شبیه سازی و حل معادلات دیفرانسل غیرخطی این سیستم در نرم افزار متلب Matlab و سیمولینک simulink در این مجموعه با جرئیات شرح داده شده است.

در انجام پروژه ها، معمولاً سیستم یا مدلی انتخاب می شود تا به منظور طراحی کنترلر از آن استفاده شده و کنترلری بر روی آن اعمال نمود. در اغلب پروژه ها خصوصاً پروژه های کنترلی، این سیستم یک هواپیما فرض می شود. اما پیش از انجام هر کار لازم است دینامیک سیستم و رفتار متغیرهای آن بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفته و از صحت مدل اطمینان حاصل نمود. بنابراین پس از استخراج معادلات، باید به اعتبارسنجی و صحت سنجی آن با روش های مختلف پرداخته و با منطق و ریاضیات و نیز مراجع موجود مقایسه شود که این موارد نیز در این سری از آموزش ها ارائه شده است.


جلسه اول:

در این جلسه که اولین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، به توضیحات مقدماتی درباره ی مفاهیم ریاضی در مدلسازی، تعریف قاب و دستگاه مختصات و ماتریس های تبدیلِ دستگاه های مختصات پرداخته شده است.


جلسه دوم:

 در این جلسه که دومین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، به استخراج معادلات سینماتیک هواپیما پرداخته شده است.


جلسه سوم: 

در این جلسه که سومین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، ابتدا به تعریف شرایط تریم می پردازیم.


جلسه چهارم:

 در این جلسه که چهارمین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، ابتدا فرضیات معادلات حرکت هواپیما، متغیرهای حالت سیستم و ورودی و خروجی های آن مشخص می شوند.


جلسه پنجم: 

در این جلسه که پنجمین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، به ادامه مدلسازی و شبیه سازی پرداخته شده است.


جلسه ششم:

در این جلسه که ششمین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، ابتدا به توضیح پرواز اغتشاشی پرداخته شده است.


جلسه هفتم:

 در این جلسه که هفتمین جلسه از “مجموعه آموزشی مدلسازی و شبیه سازی ۶ درجه آزادی هواپیما” بوده، به ادامه مباحث مدلسازی پرداخته شده است. 


برای خرید کلیک بفرمایید

توجه توجه!! در صورتیکه مایل به پرداخت از طریق کارت می باشید هزینه را به شماره کارت زیر (بنام موسی پور) واریز فرموده و سپس اطلاعات زیر رو به شماره زیر پیامک کنید. بعد از پرداخت و پیامک نمودن اطلاعات زیر لینک دانلود رو به ایمیلتون می فرستیم.

شماره پرداخت

محصول و جلسات خریداری شده

ایمیل

شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۹۱۱۳۵۳

شماره موبایل: ۰۹۱۶۲۹۶۳۸۷۰

۹۰ نظر

 1. سلام اخر جلسه هفتم مدرس فرمودنند که مباحث مربوط به تغییر نیرو و گشتاور بر اثر مصرف سوخت باقی مانده جلسه بعدی میگویند منظور جلسه هشتم ؟که اینجا نیست به نظرم موضوع مهمی لطفا راهنمای کنید جظور اون جلسه رو تهییه کنیم

  [پاسخ]

  مهندس رشیدی پاسخ در تاريخ تیر ۲۳ام, ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ب.ظ:

  سلام
  متأسفانه این جلسه آماده نشده است.

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ تیر ۲۳ام, ۱۳۹۷ ۵:۰۸ ب.ظ:

  @مهندس رشیدی, سلام خانم مهندس ایا امکان اماده سازی این جلسه وجوددارد

  [پاسخ]

  مهندس رشیدی پاسخ در تاريخ تیر ۲۳ام, ۱۳۹۷ ۵:۲۶ ب.ظ:

  سلام
  شاید یک ماه دیگه!

  [پاسخ]

 2. سلام. من ۵ جلسه اول را خریداری کردم اما پس از دانلود فایل ها نیاز به پسورد دارند و باز نمیشوند. چطوری به رمزشون دسترسی پیدا کنم؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ خرداد ۱۶ام, ۱۳۹۷ ۵:۰۹ ب.ظ:

  @مهدی حدید,
  سلام در قسمت نظرات همین بخش این پسورد نوشته شده است. لطفا با دقت بیشتری پست رو مطالعه بفرمایید

  [پاسخ]

 3. سلام
  این محصول شما را خریداری کردم اما رمز میخواد. متاسفانه لینک صفحه دانلود را پاک کردم. چطور میتونم به فایلم دسترسی پیدا کنم. لطفا کمک کنید.

  [پاسخ]

  مهندس رشیدی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷ ق.ظ:

  سلام
  آیا از طریق ایمیل دریافت کردید؟

  [پاسخ]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *