آموزش سیستم های آشوبی

آموزش سیستم های آشوبی

در سالهای اخیر، پژوهشگران از شاخه های مختلف علوم و مهندسی روش جدیدی تحت عنوان نظریه آشوب برای توصیف پیچیدگی در طبیعت تدوین کرده و گسترش داده اند. امروزه نظریه آشوب به عنوان یک ابزار پردازش قوی جهت بررسی سیستم های پیچیده در طبیعت مطرح است و افق جدیدی را در درک رفتار سیستم های فیزیکی و طبیعی باز کرده است، بطوریکه بسیاری آن را مهمترین کشف قرن بیستم بعد از نظریه کوانتوم و نسبیت انیشتن می دانند. نشان داده شده است که بسیاری از سیستم های مکانیکی، صوتی، نوری، شیمیایی، سیالات، الکترونیکی و بیولوژیکی دارای رفتار آشوبگونه هستند و محققین علاقه زیادی برای تحقیق در رابطه با آنها دارند. هدف این است که در این مجموعه آموزشی نیاز مهندسان و محققان را در زمینه آشوب و کاربرد آن از جنبه تحلیل ریاضی و عملی و خصوصا مفهومی و نظری پوشش دهیم. امید داریم که این مجموعه آموزشی مفاهیم کلی مربوط به تئوری آشوب را برای مهندسان و پژوهشگران رشته های فیزیک کاربردی، مهندسی برق و پزشکی و حتی رشته های علوم پایه پزشکی و توان بخشی در حد قابل قبول در اختیار بگذارد. این آموزش به تدریج جلو خواهد رفت و به معرفی آشوب و سیستم های آشوبی، شاخص های آشوبی، معادلات ریاضی حاکم بر آنها، کاربردها، مثال های عملی، چالش ها و تئوری های ریاضی و اثبات آنها، معرفی سه سیستم معروف آشوبی هنن، لورنز و لجستیک، شبیه سازی شاخص های آشوبی در این سیستم ها، روش های کنترل آشوب و اعمال آن بر یک سیستم مبدل سوییچینگ، شبیه سازی شاخص های آشوبی و مقایسه نتایج شبیه سازی و عملی می پردازد.

پیش نیازها: کنترل غیرخطی و کنترل مدرن


جلسه اول:

در این جلسه مقدمه ای از آشوب بیان شده است. ابتدا به معرفی آشوب (chaos) پرداخته شده و علت وقوع پدیده آشوب در سیستم ها بیان شده است.


جلسه دوم:

در جلسه اول از این مجموعه آموزشی به معرفی مقدماتی سیستم های آشوبی پرداخته شد. در جلسه دوم chaos2، به تحلیل ریاضی سیستم های آشوبی پرداخته می شود.


جلسه سوم:

در جلسه اول و دوم این آموزش مقدمه ای از سیستم های آشوبی بیان شد وروابط ریاضی آنها معرفی شوند و شاخص های آشوبی مورد بررسی و شبیه سازی قرار گرفتند.


جلسه چهارم:

در جلسه اول و دوم و سوم این آموزش مقدمه ای از سیستم های آشوبی بیان شد وروابط ریاضی آنها معرفی شوند و شاخص های آشوبی مورد بررسی و شبیه سازی بر روی سیستم های معروف آشوبی (هنن و لجستیک و لورنز) قرار گرفتند.


جلسه پنجم:

در جلسه اول و دوم و سوم وچهارم این آموزش مقدمه ای از سیستم های آشوبی بیان شد وروابط ریاضی آنها معرفی شدند و شاخص های آشوبی مورد بررسی و شبیه سازی بر روی سیستم های معروف آشوبی (هنن و لجستیک و لورنز) قرار گرفتند.


جلسه ششم:

در جلسه ششم در ادامه مباحث جلسه پیش، ابتدا تحلیل عملکرد آشوبی با استفاده از بزرگترین نمای لیاپانف انجام می شود. سپس نمای لیاپانف مبدل بوست کنترل کننده مد جریان شبیه سازی می شود.


جلسه هفتم:

در جلسه هفتم  به مبحث کنترل آشوب پرداخته می شود. در این جلسه ابتدا روش های مختلفی که برای کنترل آشوب وجود دارند معرفی می گردد و سپس به بررسی دو روش تئوری و مهم می پردازیم.


جلسه هشتم:

در جلسه هشتم در ادامه مبحث جلسه پیش، به ادامه بررسی روش های کنترل آشوب می پردازد.


جلسه نهم:

در این جلسه هدف بررسی رفتارهای غیرخطی و آشوبگونه در مبدل تصحیح ضریب توان (Power Factor Correction) است.


جلسه دهم:

در این جلسه در ادامه مفاهیم جلسه پیش (chaos9)، آنالیز مفاهیم ناپایداری در مبدل تصحیح ضریب توان مورد شبیه سازی در محیط PSIM قرار می گیرد.


برای خرید کلیک کنید

توجه توجه!! در صورتیکه مایل به پرداخت از طریق کارت می باشید هزینه را به شماره کارت زیر (بنام موسی پور) واریز فرموده و سپس اطلاعات زیر رو به شماره زیر پیامک کنید. بعد از پرداخت و پیامک نمودن اطلاعات زیر لینک دانلود رو به ایمیلتون می فرستیم.

شماره پرداخت

محصول و جلسات خریداری شده

ایمیل

شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۹۱۱۳۵۳

شماره موبایل: ۰۹۱۶۲۹۶۳۸۷۰

۱۰ نظر

 1. @REZA, 7
  به نظر می رسه شما حتی زحمت دیدن پیش نمایش ها را هم به خودتون ندادید . بهتون توصیه می کنم اول هدفتون را از دیدن یک فیلم آموزشی و پژوهش مشخص کنید و کمی وقت بیشتر بگذارید و پیش نمایش های بقیه قسمت ها را با دقت ببینید (با توجه به اینکه هزینه هم برای شما ندارد) بعد در مورد کیفیت یک مجموعه نظر دهید

  [پاسخ]

 2. با سلام
  تشکر میکنم به خاطر وب سایتتون
  دوست عزیز من قسمت اول از مجموعه ۱۰ قسمتی آشوب رو دنبال کردم، بعد دانلود قسمت اول از دانلود بقیه قسمتها پشیمون شدم، واقعا مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان بابت ۱۲ صفحه توضیحات خیلی به صرفه نیست. و همه توضیحات رو هم در حد ۵ دقیقه می باشد که خانم مهندس خیلی کند در صدد نوشتن هستش و زمان بیشتر صرف نگاه کردن به ساختن جملات میشه.آخه میشه از این سریعتر هم نوشت ، مخاطبین شما همه دانشجو مهندسی هستن حداقل به احترام دوستان کمی حرفه ای تر عمل کنید.اصلا نیازی به نوشتن نیست همین نوشته ها رو میشه خیلی مرتب و منظم اسلاید کرد. شما که خود این کاره هستید.
  ممنون

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ب.ظ:

  @REZA,
  سلام
  با تشکر از انتقادتون
  عرضم به حضورتون من با اجازه خانم دکتر پاسخ میدم.
  من در پاسخ شما نمیتونم بگم شما متوجه تدریس ایشون نیستین بنابراین با دو چیز میتونم مقایسه کنم. و یک آمار بدم خدمتتون
  در مورد آمار باید عرض کنم این مجموعه هنوز تمام نشده اما تعداد افراد زیادی (اگه خواستید منظورم رو از زیاد هم خدمتتون عرض میکنم) این مجموعه رو تهیه کردن و کسی نگفته من ده تومن دادم و این خیلی زیاد بود.
  در مورد مقایسه با سایتها باید عرض کنم این اولین باری هست که همچین مجموعه ای توسط همچین فرد باسوادی داره ارائه میشه و شما اگه جایی دیدی بگو نسبت به اونجا بدتر بود. ملاک خوب یا بد گفتن ایشون حرف شما نیست.
  در مورد اینکه کند مینویسن اگه حوصله ندارید یک فیلم رو تا آخر تماشا کنید خب این مجموعه رو نخرید مگه این همه کتاب توی بازار نیست؟ چرا نمیرید اون کتابها رو تهیه کنید و مطالعه کنید؟
  در ضمن مگه ایشون سرفصلها رو ننوشتن خب اگه میدونید این سرفصلها دوازده صفحست چرا اومدید و تهیه کردید؟
  از همه اینها گذشته سوال آخر و مهمم اینه که:
  مگه پیش نمایش ها توی سایت قرار داده نشده؟ نکنه توی پیش نمایش ها تند گفتن و شما فریب خوردید؟
  سپاس و درود

  [پاسخ]

  REZA پاسخ در تاريخ فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۶ ۴:۲۷ ب.ظ:

  @مدیر سایت,
  با سلام ، از اینکه به انتقادات و پیشنهادات پاسخ میدهید سپاسگذارم.منظور من بیشتر بالابردن سطح کیفی برنامه ها بود با توجه به علومی که در اختیار دارید مانند سایت فرادرس و یا مکتب خانه، با جبران اتلاف زمان از طریق اسلاید به جای نوشتن ، میتوان شاهد جایگاه ویژه ای در کنار این چند سایت شد و این اطمینان را به دانشجویان و پژوهشگران داد که هدف اول شما برآورد خواسته های این دو گروه است نه درآمدزدایی، و با توجه به اینکه قبول دارید که ایشان کمی در ارائه مطالب و بیان آنها کند هستند ،باید گفت زمان برای یک پژوهشگر و یا دانشجو خیلی مهم می باشد ملاک کم حوصلگی نیست بلکه تعامل بین قیمت و حجم مطالب ارائه شده است.
  با آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیز

  [پاسخ]

 3. با سلام
  فایل ها به اینجانب ارسال شده اند ولی متاسفانه برای دانلود با این پیام روبرو می شوم:
  که زمان برای دانلود نمودن به اتمام رسیده. لطفا بررسی کنید.

  سپاسگزارم

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ فروردین ۱۳ام, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۱ ق.ظ:

  @الهام,
  سلام دوباره فرستادم

  [پاسخ]

 4. سلام محضر شریف همه اساتید
  من این سایت شما رو به چندین دوست خارجی خودم معرفی گردم وانها در زمینه کنترل اشوب دنبال مطالب حرفه ای تر و قابل اسفاده در تزشون مثل کار در قسمت شبکه های عصبی هستند. لکن ایا این مجموعه اشوب را ارتقا میدهید؟

  [پاسخ]

  زمانی پاسخ در تاريخ اسفند ۲۶ام, ۱۳۹۵ ۲:۳۶ ب.ظ:

  سلام. روش های زیادی برای کنترل آشوب وجود دارد. هدف ما در ادامه این جلسات بررسی بیشتر روش های کنترل تئوری و دقیق تر است. لذا در ادامه جلسات این مجموعه آموزشی، کنترل آشوب به روش تئوری جبران شیب و Resonant Parametric Perturbation بررسی خواهد شد و بر روی مبدل بوست کنترل کننده مد جریان و مبدل Power Factor Correction اعمال می شود.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 5. سلام. فایلها به ایمیل بنده ارسال شد اما برای دانلود جلسه چهارم با این پیام روبرو میشوم:
  متأسفیم ولی محدودیت‌هایی برای دانلود وجود دارد.

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۵ ۹:۵۶ ق.ظ:

  @ehsan,
  سلام
  بله چون بیش از سه بار روی این لینک کلیک شده. شما فقط میتونید سه بار روی یک لینک کلیک کنید
  ممنون

  [پاسخ]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *