حل تمرین سیستمهای کنترل دیجیتال اوگاتا

حل تمرین سیستمهای کنترل دیجیتال اوگاتا

درس سسیتمهای کنترل دیجیتال (Digital Control Systems) یکی از مهمترین دروس مهندسی برق-کنترل است که دانشجویان این رشته در دوره کارشناسی یا ارشد این درس سه واحدی را می‌گذرانند. یکی از بهترین کتابهای موجود در زمینه کنترل دیجیتال سیستمهای خطی، کتاب سیستمهای کنترل دیجیتال تالیف کاتسوهیکو اوگاتا است که توسط دکتر جبه دار مارالانی و دکتر خاکی صدیق به زبان فارسی ترجمه شده است و در اکثر دانشگاههای کشور مرجع اصلی این درس حساب می‌شود. با اینکه در این کتاب تمرینات سری الف همگی حل شده اند با این حال بسیاری از دانشجویان نیاز دارند تا تمرینات سری ب را هم حل کنند که یا به عنوان تمرین به آنها واگذار شده و یا برای آمادگی برای امتحان نیاز به حل این تمرینات دارند. از طرف دیگر دانشجویانی که تمرینات سری ب را خود حل میکنند، اغلب از درستی راه حل خود اطمینان ندارند. برای کمک به این دسته از عزیزان برآن شدیم تا در این پست گزیده‌ای از مهمترین تمرینات سری ب کتاب سیستمهای کنترل دیجیتال را حل کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهیم. با امید به اینکه مورد توجه شما دانشجویان گرامی قرار گیرد. تمرینات انتخاب شده به شرح زیر هستند:

تمرینات فصل دوم: ۱-۲-۳-۴-۶-۹-۱۱-۱۳-۱۶-۱۹-۲۱-۲۳-۲۶

تمرینات فصل سوم: ۲-۴-۶-۷-۹-۱۵-۱۷-۱۹-۳۱-۳۵

تمرینات فصل چهارم: ۱-۲-۳-۵-۶-۱۱-۱۲-۱۴

تمرینات فصل پنجم: تمام تمرینات به جز ۱۲-۱۳-۱۴-۲۶

تمرینات فصل ششم: تمام تمرینات به جز ۲۶-۲۷-۲۸

با توجه به تعداد تمرینات حل شده در هر فصل، سه فصل دوم، سوم و چهارم در یک بسته و فصلهای پنجم و ششم هم هر کدام در یک بسته جداگانه طبقه بندی شده‌اند که با انتخاب بسته مورد نظر می‌توانید اقدام به خرید آن بفرمایید.

حجم بسته اول: ۶ مگابایت

حجم بسته دوم: ۶ مگابایت

حجم بسته سوم: ۹ مگابایت


برای خرید کلیک کنید

۲ نظر

 1. با سلام .در مورد سیستم های کنترلی هر چه میتونید ما را راهنمای کنید .حق الزحمه روی چشم .هرچند شما از این باب صحبت نکردید ولی من جسارت کردم .سه سال کار کردم…انواع نت ها .ایران واروپا وآمریکا وایده تازه اجرای داشته باشه هرچه میرم دور میشم ….ولی سیتم های کنترلی…محبت کنید

  1. @اکبر اکبری,
   سلام
   باعث افتخاره در سایت ما نظر میدین.
   مهندس جان به صورت خاص تر بفرمایید که در مورد چه نوع کنترلی صحبت کنیم؟
   میدونید که درسته که کنترل یکی از گرایش های برقه اما واقعا یه رشته فرابرقیه. اینم به خاطر اینه که کنترل هم در برق هم در مکانیک هم در مکاترونیک هم در هوافضا هم در هسته ای هم در کشاورزی ، پزشکی ، صنایع ، و ………. کاربرد داره.
   در حال حاضر رشته هایی مثل مکانیک و ریاضیات هم گرایش کنترل دارند. اماگرایش کنترل در رشته برق به صورت خیلی خاص تر و مهندسی تر به این مسائل میپردازه.
   درود

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *