آموزش کنترل هواپیما

مباحثی که خدمت شما بزرگواران ارائه می شود، مربوط به کنترل هواپیما است که از پارت دوم از کتاب Roskam تدریس شده است. منتها قبل از مباحث مربوط به کنترل هواپیما، یک سری شبیه سازی هایی را خانم مهندس رشیدی در طول تدریس درس شبیه سازی هواپیمایشان که از پارت اول از همین کتاب تدریس شده، به صورت سیمولینک انجام داده اند که بنده نحوه انجام این شبیه سازی ها به صورت کد mfile را در چهار جلسه توضیح داده ام. روش های مختلف انتگرال گیری شامل روش انتگرال گیری خود متلب، روش مستطیلی یا اویلر، روش ذوذنقه ای و روش رانگ کوتای مرتبه ۴ توضیح داده شده است و کد متلب مناسب با هر روش در شبیه سازی پیاده شده است. در نهایت هم واسط های گرافیکیی(GUI) تولید شده که هر چهار روش انتگرال گیری داخل آن قرار گرفته اند که با استفاده از آن می توان پاسخ هر چهار روش انتگرال گیری را با هم مقایسه کرد.

و اما نکته ای که در آموزش این درس وجود دارد و شاید آن را متمایز از سایر درس ها می کند، تولید و استفاده از واسط های گرافیکی(GUI)  علاوه بر کدهای متلب است که در حین درس و متناسب با موضوع بحث، تولید و استفاده شده اند که هم برای راحتی کار و هم فهم موضوع می تواند کمک بسیاری بکند.

ضمناً جهت یادگیری و نحوه ایجاد واسط های گرافیکی(GUI) در متلب می توانید در همین سایت به آموزش واسط های گرافیکی(GUI) در متلب مراجعه و یا در اینجا کلیک کنید.

لطفا برای خرید به انتهای پست مراجعه نمایید.

جلسه اول: در این جلسه سیمولینکی که در جلسه پنجم از تدریس شبیه سازی هواپیما از مباحث خانم مهندس رشیدی نوشته شده به صورت کد ام فایل متلب با استفاده از روش انتگرال گیری خود متلب نوشته شده است.

محتویات دانلود: فیلم آموزشی، پاورپوینت، فایل متلب

حجم کل فایل: ۱۳۲ مگابایت

مدت زمان آموزش: ۵۱ دقیقه

جلسه دوم: در این جلسه نحوه تبدیل یک معادله دیفرانسیل به یک معادله انتگرالی و همینطور انتگرال گیری به روش اویلر توضیح داده شده است و در نهایت کد ام فایل متلب با استفاده از روش انتگرال گیری اویلر برای سیمولینک جلسه قبل نوشته شده است.

محتویات دانلود: فیلم آموزشی، پاورپوینت، فایل متلب

حجم کل فایل: ۱۰۸ مگابایت

مدت زمان آموزش: ۴۴ دقیقه

جلسه سوم: در این جلسه انتگرال گیری به دو روش ذوذنقه ای و رانگ کوتای مرتبه ۴ توضیح داده شده است و کد ام فایل متلب با استفاده از هر دو روش برای سیمولینک جلسه قبل نوشته شده است. در نهایت هم یک واسط گرافیکی(GUI) تولید شده که هر چهار روش انتگرال گیری داخل آن پیاده شده اند.

پیش نمایش جلسه سوم:

محتویات دانلود: فیلم آموزشی، پاورپوینت، فایل متلب

حجم کل فایل: ۱۱۵ مگابایت

مدت زمان آموزش: ۴۳ دقیقه

جلسه چهارم: در این جلسه سیمولینکی که در جلسه هفتم از تدریس شبیه سازی هواپیما نوشته شده به صورت کد ام فایل متلب با استفاده از هر چهار روش انتگرال گیری(هم برای Looke up Table و هم برای موتورهای هواپیما) نوشته شده است. در نهایت هم برای هر کدام یک واسط گرافیکی تولید شده که هر چهار روش انتگرال گیری داخل آن پیاده شده اند.

محتویات دانلود: فیلم آموزشی، پاورپوینت، فایل متلب

حجم کل فایل: ۱۵۵ مگابایت

مدت زمان آموزش: ۵۸ دقیقه

جلسه پنجم: از این جلسه به بعد، از فصل هشتم به بعد کتاب Roskam که مربوط به مباحث کنترلی هواپیما است، تدریس می شود که کاملا هم مجزا از پارت یک می باشد. تنها چیزی که از پارت یک مورد نیاز می باشد، صرفا توابع تبدیل هواپیما در شرایط مختلف پروازی است که به عنوان مقدمه ای برای این جلسات در نظر گرفته می شوند.

در فصل هشتم کتاب تئوری و کاربردهای دیاگرام بود مورد بررسی قرار گرفته اند.

در این جلسه پاسخ فرکانسی سیستم های خطی مورد بررسی قرار گرفته اند. به این صورت که یک ورودی سینوسی با یک دامنه و فرکانس مشخص به یک سیستم اعمال شده و با محاسبه پاسخ، اختلاف فاز و دامنه بین ورودی و خروجی محاسبه می شود. همینطور دو روش تبدیل یک تابع تبدیل به کسرهای جزئی، همچنین دو روش محاسبه پاسخ حوزه زمان با استفاده از حوزه فرکانس بیان شده است.

پیش نمایش جلسه پنجم:

محتویات دانلود: فیلم آموزشی، پاورپوینت، فایل متلب

حجم کل فایل: ۱۸۱مگابایت

مدت زمان آموزش: ۸۲ دقیقه

جلسه ششم: در این جلسه پاسخ فرکانسی سیستم های خطی با استفاده از تابع تبدیل حلقه باز مورد بحث قرار گرفته است و نمودار اندازه و فاز برای توابع تبدیل مرتبه اول و دوم بر حسب فرکانس بدست آمده اند.

پیش نمایش جلسه ششم:

محتویات دانلود: فیلم آموزشی، پاورپوینت، فایل متلب

حجم کل فایل: ۱۸۲ مگابایت

مدت زمان آموزش: ۸۰ دقیقه

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *