مقاله شبیه سازی شده بازوی ربات

شبیه سازی مقاله ژورنال (Elsevier (Applied soft computing سال ۲۰۱۱

Adaptive fuzzy sliding mode control using supervisory fuzzy control
for 3 DOF planar robot manipulators

شبیه سازی بازوی ربات ۳ لینکه مسطح با استفاده از کنترلر فازی اسلایدینگ تطبیقی

 • در این مقاله، مسئله با تطبیق سازی یک کنترل مد لغزشی فازی تطبیقی، AFSMC، با یک سطح لغزشی PID برطرف شده است. برای این روش پیشنهاد شده، از یک کنترل منطق فازی جهت تولید سیگنال کنترل ضربه­ای استفاده می شود.  علاوه برآن، گین خروجی کنترل مد لغزشی فازی، FSMC، توسط یک سیستم فازی نظارتی بصورت روی خط تنظیم می­شود تا از chattering  جلوگیری کند. کنترلر به کار گرفته شده در این مقاله از سه قسمت تشکیل شده است.در بخش اول کنترل کننده مد لغزشی،  در بخش دوم کنترل کننده فازی و در بخش سوم کنترل کننده فازی تطبیقی به سیستم اضافه می شود و معادلات دینامیکی سیستم را تحت کنترل خود در می اورد.این مقاله به طور کامل در دو بخش جداگانه شبیه سازی شده است و تمامی اشکال موجود در مقاله استخراج شده اند. قبل از اجرای برنامه های متلب، ضروری است که فایل توضیحات به طور کامل مطالعه شود.

 • فایل های همراه: فایل PDF مقاله، فایل Word توضیحات راهنمای استفاده از کدهای متلب، فایل Word شامل ترجمه کامل و توضیحات مقاله در ۲۸ صفحه ،  فایل های Simulink  متلب

 • کلمات کلیدی: کنترل کننده مد لغزشی، کنترل کننده فازی، کنترل کننده تطبیقی ، بازوی ربات ، رباتیک ،مقالات شبیه سازی شده، مهندسی برق

  خرید
 • توجه توجه!! در صورتیکه مایل به پرداخت از طریق کارت می باشید هزینه را به شماره کارت زیر (بنام موسی پور) واریز فرموده و سپس اطلاعات زیر رو به شماره زیر پیامک کنید. بعد از پرداخت و پیامک نمودن اطلاعات زیر لینک دانلود رو به ایمیلتون می فرستیم.
 • شماره پرداخت
 • محصول و جلسات خریداری شده
 • ایمیل
 • شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۹۱۱۳۵۳
 • شماره موبایل: ۰۹۱۶۲۳۳۵۰۳۲ (ارتباط فقط از طریق تلگرام)

۴ نظر

  1. با سلام
   ببینید دوست عزیز ، همانطور که قبلا هم خدمت شما عرض شد، در بخش مقالات شبیه سازی شده ما فقط فایل شبیه سازی کامل را در اختیار دانشجویان قرار می دهیم و اموزشی بابت این موضوع نداریم. چون فرض بر ان است که دوستان بر مباحث مقالات تسلط دارند اما فرصت کافی برای شبیه سازی مقالات را ندارند و همانظور که می بینید با هزینه ای بسیار پاییین تر از سایت های مشابه این شبیه سازی ها در اختیار دوستان قرار گرفته تا اکثر دوستان دانشجو توان خرید را داشته باشند. اگر اموزشی هم در کنار این شبیه سازی ها قرار گیرد قطعا هزینه ان بسیار بالا خواهد رفت.
   برای اینکه کار شما راه بیافتد می توانم به صورت زیر شما را راهنمایی کنم:
   ۱- وارد نرم افزار متلب شوید.
   ۲- از قسمت APPs یا Aplications بخش مربوط به Fuzzy Logic Designer را پیدا کنید.
   ۳-از قسمت File , کار export و import را انجام دهید تا فایل های fis. در workspace دخیره شوند.
   ۴- سپس برنامه را run کنید تا fuzzy rules ها را ببینید.

   موفق باشید.

  1. با سلام
   این مقاله ای که شبیه سازی شده و در اختیار شما قرار داده شده است، از پیچیده ترین مقالات در حوزه رباتیک محسوب می شود که جهت پیاده سازی ان ، شما می بایست به ۳ درس اصلی و مهم کارشناسی ارشد برق کنترل ، شامل کنترل غیرخطی، کنترل فازی و کنترل تطبیقی و تولباکس های ان در نرم افزار متلب تسلط داشته باشید. فرض بر ان است که دوستانی که به دنبال چنین مقاله پیچیده ای هستند حداقل از تسلط نسبی بر روی موضوع ان برخوردار هستند.اگر import و export فایل های دارای پسوند fis. را در fuzzy tools به درستی انجام دهید و بعد سیمولینک ها را run کنید، پس از ان در هر مرحله با کلیک بر روی هر oscop ، خروجی ها را خواهید یافت. با این وجود فایل توضیحاتی که همراه شبیه سازی ها قرار داده شده است، شما را در اجرای صحیح برنامه هدایت می کند.

   موفق باشید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *