qouadrator 2

آموزش مدلسازی و شبیه سازی سیستم کوادروتور

 

اگر میخواهید به صورت اصولی کوادروتور را یاد بگیرید اینجا کلیک کنید:

مقدمه:
امروزه در بسیاری از کشورهای جهان دانشمندان وکارشناسان در پی ساخت رباتهای پرنده ی پیشرفته ای هستند که این پرنده های هدایت پذیر می توانند در کاربردهای بسیاری که انجام ان برای ربات های زمینی امکان پذیر نیست مورد استفاده قرار گیرند.در این میان کوادروتور به دلیل ساختار ساده ، قدرت مانور و فضای کاری بالا و کاربردهای متنوع جایگاه ویژه ای یافته اند. این پست مربوط به جلسات اموزشی مدلسازی و شبیه سازی سیستم کوادروتور می باشد. جهت بررسی جامعی از روابط حاکم بر این سیستم، سخت افزار و انواع روش های مدلسازی این سیستم پرنده به تفصیل در چند جلسه اموزشی شرح داده شده است. با استفاده از روابط استخراج شده از مدل ریاضی این سیستم مباحث مربوط به ایرودینامیک پرواز برای این ربات پرنده و نحوه محاسبه نیروهای ایرودینامیکی حاکم بر این سیستم نیز به طور کامل ارایه شده است.در ادامه ساختار و بلوک دیاگرام کنترلی این سیستم بدون سرنشین و ارتباط بین لایه های کنترلی ان با جزییات کامل مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین نحوه به کارگیری فیلتر کالمن پیوسته توسعه یافته برای تخمین متغیرهای حالت این سیستم پرنده به عنوان یکی از پرکاربردترین مشاهده گرهای موجود نیز به صورت کامل عنوان شده است.

جلسه اول:
در این جلسه سیستم کوادروتور از لحاظ سخت افزاری و عملکردی به طور کامل توضیح داده می شود. این جلسه تحت عنوان پیش درامدی بر کوادروتور ارایه می شود.
مدت زمان: ۷۰ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P

جلسه دوم:
در این جلسه مفهوم پایه ای عملکرد سیستم کوادروتور، معرفی محورهای فرضی حاکم بر سیستم، نحوه انتقال از فریم بدنه به فریم اینرسایی و بالعکس و همچنین نحوه استخراج معادلات دینامیکی موتورهای براشلس DC مورد استفاده در سیستم کوادروتور به طور کامل توضیح داده می شود. . این جلسه تحت عنوان مدلسازی سیستم کوادروتور بخش (۱) ارایه می شود.
مدت زمان: ۵۲ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P

جلسه سوم:
در این جلسه مدل ریاضی کوادروتور شامل متغیرهای حالت سیستم به طور کامل بررسی می شود. در ادامه معادلات دینامیکی حاکم بر سیستم کوادروتور از طریق دو روش نیوتن-اویلر و همچنین اویلر-لاگرانژ به صورت جداگانه و به تفصیل توضیح داده می شود. این جلسه تحت عنوان مدلسازی سیستم کوادروتور بخش (۲) ارایه می شود.
مدت زمان: ۵۳ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P


جلسه چهارم:
در این جلسه مدل ریاضی سیستم کوادروتور از منظری دیگر مورد بررسی قرار می گیرد و مدلسازی سیستم کوادروتور بر مبنای تعاریف علم سینماتیک و علم دینامیک انجام و معادلات ریاضی سیستم استخراج می گردد . در ادامه نیروها و گشتاورهای وارد بر سیستم کوادروتور به طور کامل توضیح داده می شوند و در نهایت نحوه به دست اوردن معادلات فضای حالت سیستم شرح داده می شود. این جلسه تحت عنوان مدلسازی سیستم کوادروتور بخش (۳) ارایه می شود.
مدت زمان: ۵۲ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P


جلسه پنجم:
در این جلسه به علم ایرودینامیک پرواز پرداخته می شود. نیروهای ایرودینامیکی به طور کامل توضیح داده می شوند و سپس ایرودینامیک عمودپروازها به طور اختصاصی برای سیستم کوادروتور مطرح و روابط ان استخراج می گردد. در ادامه نحوه محاسبه سرعت و مسیر باد که مهمترین عامل اغتشاش خارجی بر هم زننده تعادل این سیستم پرنده می باشد، مطرح می گردد. این جلسه تحت عنوان ایرودینامیک پرواز (۱) ارایه می شود.
مدت زمان: ۷۰ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P

جلسه ششم:
این جلسه در ادامه جلسه پنجم ، به تکمیل روابط ریاضی ایرودینامیک پرواز سیستم کوادروتور می پردازد. در ادامه روش های محاسبه نیروی دراگ جهت تخمین بردار و مسیر باد به طور کامل شرح داده می شوند و در نهایت معادلات فضای حالت سیستم کوادروتور به همراه اثرات ایرودینامیکی استخراج می گردند. این جلسه تحت عنوان ایرودینامیک پرواز (۲) ارایه می شود.
مدت زمان: ۵۰ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P


جلسه هفتم:
در این جلسه به ساختار کنترلی سیستم کوادروتور پرداخته می شود و تمامی لایه های کنترلی به همراه بلوک دیاگرام انها و ارتباط بین هریک از این لایه های کنترلی به طور کامل مطرح می گردد . دانش کسب شده در این جلسه پیش زمینه طراحی هر نوع کنترلر دلخواه برای این سیستم پرنده می باشد.
مدت زمان: ۶۶ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P


جلسه هشتم:
در این جلسه فیلتر کالمن پیوسته توسعه یافته به عنوان یک مشاهده گر و تخمین زننده مطرح در سیستم های غیر خطی معرفی می گردد و در نهایت نحوه تخمین متغیرهای حالت سیستم کوادروتور بر مبنای این نوع فیلتر خاص به طور کامل توضیح داده می شود..
مدت زمان: ۷۰ دقیقه
فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس

کیفیت: ۷۲۰P

جلسه نهم:

در این جلسه نحوه پیاده سازی روش کنترلی مد لغزشی بر روی سیستم کوادروتور به صورت تیوری و به صورت شبیه سازی شده در نرم افزار متلب اموزش داده می شود.

مدت زمان: ۷۲ دقیقه

فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس ، m-file های نرم افزار متلب

کیفیت: ۷۲۰P

جلسه دهم:

در این جلسه نحوه پیاده سازی الگوریتم بهینه سازی ژنتیک به عنوان یک روش تحلیلی ، جهت محاسبه دقیق تری از پارامترهای کنترل کننده مد لغزشی اموزش داده می شود.

مدت زمان: ۷۴ دقیقه

فایل های همراه: فایل تصویری ، پاورپوینت درس ، m-file های نرم افزار متلب

کیفیت: ۷۲۰p

خرید

توجه توجه !! در صورتیکه مایل به پرداخت از طریق کارت می باشید هزینه را به شماره کارت زیر (بنام موسی پور) واریز فرموده و سپس اطلاعات زیر رو به شماره زیر پیامک کنید. بعد از پرداخت و پیامک نمودن اطلاعات زیر لینک دانلود رو به ایمیلتون می فرستیم.

شماره پرداخت

محصول و جلسات خریداری شده

ایمیل

شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۹۱۱۳۵۳

شماره موبایل: ۰۹۱۶۲۹۶۳۸۷۰

۱۶ نظر

 1. سلام
  نحوه انتقال روی میکرو رو هم اگه امکان داره بفرمایید و یه جلسه به اون اختصاص بدید

  [پاسخ]

  مهندس بابایی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸ ب.ظ:

  @امیر,
  با سلام
  از پیشنهاد شما تشکر می کنیم. در حال حاضر تمرکز این مجموعه بر روی ارایه مسایل مربوط به تحلیل شرایط طراحی انواع کنترل کننده ها می باشد، اما امیدواریم پیاده سازی سخت افزاری این سیستم نیز در اینده ای نزدیک در سرفصل های این مجموعه اموزشی قرار گیرد.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

 2. سلام.
  شما خداییش خیلی گرون فروشید این قیمت ها واسه یه دانشجو واقعا زیاد نیست

  مثلا آموزش قیمت آردینو شما با سایت فرادرس اصلا قابل مقایسه نیست؟

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۷ ۱۰:۲۵ ق.ظ:

  @ابراهیم,
  سلام آقای مهندس
  خوب هستین؟
  ممنون بابت نظری که دادید.
  ببینید مهندس، شعار اصلی ما کیفیت هستش. کیفیتی که در کل سایت ما هست در هیچ سایتی در این زمینه پیدا نخواهید کرد. حداقل الان که اینطوره. اما در مورد قیمت ها، ما هر هفته یک کد تخفیف برای کلیه محصولاتمون ارائه میکنیم که قیمتش خیلی کمتر میشه. بعنوان مثال همین کواد روتور خب قیمت تک جلسه هاش ۱۰ تومانه ولی کسی بخاد کلشو بخره میتونه با قیمت هشت تومان هر جلسه رو خریداری کنه. حالا تصور بفرمایید یک کد تخفیف سی درصد هم بهش بخوره در این صورت هر جلسه میشه تقریبا ۵ هزار و پونصد تومان!
  خب حالا فکر کنم دیگه قیمت های ما خیلی هم نسبت به سایتهایی که فرمودید بالا نیستن. اما کیفیت قطعا بالاتره.
  ضمن اینکه شما اینجا قابلیت خرید تک جلسه رو هم دارید اما در سایتهایی که فرمودید این قابلیت وجود نداره
  با تشکر

  [پاسخ]

 3. پیش نیازی برای یادگیری این متلب هست یا نه

  [پاسخ]

  مهندس بابایی پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۷ ۳:۱۸ ب.ظ:

  @مهدی,
  سلام
  مجموعه اموزشی تهیه شده در این بخش، به زبانی کاملا ساده و گویا تمام مطالب کلیدی مورد نیاز را پوشش می دهد. لذا ضرورتی برای مطالعه پیش نیاز خاصی نیست.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

 4. سلام اموزش جلسه ۹ لینک دانلودش مشکل دارد لطف می کنید بررسی کنید
  شماره تراکنش بانکی: ۴۵۵۵۲۰۶۷۶۵۸

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۷ ۲:۴۸ ب.ظ:

  @محمد,
  سلام
  بفرمایید دقیقا چه مشکلی داره؟
  با تشکر

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۷ ۴:۱۵ ب.ظ:

  خطا می دهد که فایلی برای دانلود پیدا نشد. خطا ۴۰۴

  [پاسخ]

  مدیر سایت پاسخ در تاريخ شهریور ۸ام, ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ب.ظ:

  @محمد,
  سلام کدوم جلسه رو خریداری فرمودین؟

  [پاسخ]

 5. سلام.
  تشکر فراوان بابت تدریس این مجموعه. چه زمانی شبیه سازی ها تدریس میشه؟

  [پاسخ]

  مهندس بابایی پاسخ در تاريخ شهریور ۶ام, ۱۳۹۷ ۲:۴۱ ب.ظ:

  @نعیم,
  سلام.
  با تشکر از بیان نظرتان.
  همانطور که عنوان شده بود در هر بخشی که نیاز به ارایه شبیه سازی های متلب باشد، قطعا برای شما اموزش داده خواهد شد. به عنوان مثال در جلسه نهم، پیاده سازی روش کنترل مد لغزشی و شبیه سازی ان در نرم افزار متلب تدریس شده است.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *