آموزش مد لغزشی از طراحی تا شبیه سازی

آموزش مد لغزشی طبق کتاب اسلوتین

در این پست فیلم آموزش مد لغزشی طبق کتاب اسلوتین قرار داده میشود. کتاب اسلوتین رو اگه خونده باشید متوجه خواهید شد که بسیاری از مطالب این فصل گنگ هستند و نیاز به توضیحات بیشتر دارن. ضمن اینکه به نظر من بعضی از مطالب این کتاب بعد از اینکه فصل به پایان رسید باید باز هم در موردشون بحث بشه اما توی کتاب این امکان وجود نداره . از طرفی مثال هایی در این کتاب وجود داره که اگه با روند شبیه سازی اون ها هم آشنا بشیم در یادگیری این روش جذاب بسیار موثره. من مد لغزشی رو بارها و بارها بر روی سیستم های مختلف شبیه سازی کردم و مقالات زیادی در این زمینه کار کردم.

چیزی که من تضمین میدم اینه که بعد از این دوره آموزشی، به نتایج زیر خواهید رسید:

مد لغزشی رو به طور کامل و فراتر از مطالب کتاب درک خواهید کرد

با نحوه شبیه سازی مثال ها و بحث روی آنها کاملا آشنا خواهید شد

نحوه تلفیق این روش با روش هایی مثل فازی، ژنتیک و … رو خواهید آموخت (مد لغزشی فازی در همین سایت قرار داده شده است برای دانلود این فیلم آموزشی کلیک بفرمایید)

پیاده سازی این روش بر روی سیستم های غیرخطی پیچیده و شبیه سازی آنها رو یاد خواهید گرفت.

میتونید برای سیستم خودتون این شبیه سازی ها رو انجام بدید

مقالات مختلف رو که در زمینه مد لغزشی هستن میتونید براحتی درک کنید.

تفاوت این آموزش با آموزش دیگری تحت عنوانآموزش مد لغزشی از طراحی تا شبیه سازی که در سایت قرار داده شده  در این هست که آموزشی که در این پست قرار داره  برای افرادیه که میخوان با عمق بیشتری مد لغزشی رو یاد بگیرن و اون آموزش برای کسیه که اطلاعات بسیار ناچیزی از مد لغزشی داره و فقط میخواد روی یه سیستم ساده یک مد لغزشی ساده رو پیاده کنه. اما در اینجا هم با مباحث بیشتری آشنا خواهید شد و هم مطالب با عمق بیشتری ذکر خواهند شد. همچنین یکجزوه کاربردی مد لغزشی نیز در این سایت قرار داده شده است که همونطور که از اسمش معلومه فقط حالت کاربردی داره.


جلسه اول:

مقدمات و تبدیل مسئله مرتبه n به مسئله مرتبه یک


جلسه دوم:

شرط لغزشی ، فیلیپف دینامیک معادل


جلسه سوم:

نحوه طراحی و شبیه سازی مد لغزشی به صورت گام به گام


جلسه چهارم:

طراحی  و شبه سازی مد لغزشی برای سیستم های مرتبه دو و سه


جلسه پنجم:

کنترل انتگرالی ، حد بهره


جلسه هفتم:

چترینگ و راههای حذف آن (۲)


جلسه هشتم:

طراحی مد لغزشی برای یک سیستم چند ورودی – چند خروجی


 جلسه نهم:

در این جلسه، یک واسط گرافیکی در متلب (gui) تولید شده که با استفاده از آن به طور اتوماتیک می توانید یک کنترل کننده مد لغزشی (Sliding Mode) برای یک سیستم طراحی کنید. در واقع چکیده مباحث تدریس شده به صورت یک پنل تصویری در این جلسه آمده است. مخصوصاً برای دوستانی که فقط خروجی کار برای آنها مهم است، این واسط گرافیکی می تواند بسیار مفید باشد.

ضمناً جهت یادگیری نحوه ایجاد gui (واسط گرافیکی در متلب) هم می توانید به آموزش واسط های گرافیکی در متلب و یا در اینجا کلیک کنید.

پیش نمایش جلسه نهم:


 

برای خرید کلیک بفرمایید

توجه: کل جلسات رو میتونید با ۳۰ درصد تخفیف با انتخاب گزینه آخر تهیه بفرمایید

۱۷۷ نظر

 1. با عرض سلام و تشکر از آموزش های بسیار خوبتون ببخشید یک سوال داشتم در قسمت ۸ نوشتید یک سیستم مایمو طراحی کردین ولی در محتویات کد متلبشو ننوشتید میخاستم بدونم داخل این اموزش این مثال در متلب شبیه سازی شده است و کد هاش موجود هست؟
  خیلی ممنونم

  1. سلام. نظر لطفتون هست. اینکه چطور برنامه نوشته بشه رو توضیح دادم ولی به صورت کامل برنامه رو ننوشتم. اگر جلسات قبل رو با دقت ملاحظه کرده باشید با توجه به توضیحات شبیه سازی توی این جلسه، مشکلی نخواهید داشت.
   سپاسگزارم

 2. سلام من سیستم زیر را دارم
  چجوری در سیمولینک پیاده سازی کنم.امکانش هست سیمولینکشو برام بذارین
  x¨ = f (x,ẋ) + g (x,ẋ)u,
  (Ṡ = −ksign(S,
  ((u =inv(b) (x¨d−λx −f−ksign(S

  s ̇=〖k|s|〗^α/〖β+(۱-β)e〗^(〖-γ|s|〗^μ ) sign(s)

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *