طراحی و شبیه‌سازی حافظه 8*8 SRAM با نرم‌افزار کیدنس

طراحی و شبیه‌سازی حافظه ۸*۸ SRAM با نرم‌افزار کیدنس

در این پروژه هدف طراحی و ترسیم layout و شبیه‌سازی یک بلوک حافظه SRAM 8*8)، ۶۴) بیتی با نرم افزار کیدنس در تکنولوژی ۱۸۰ نانومتر cmos می‌باشد. SRAM 8*8 طراحی شده شامل: سلول‌های حافظه استاتیک، مدار پیش شارژ، sense amplifier، مالتی پلکسر، گیت‌های NAND ،AND، NOR و یک دیکدر سطر می‌باشد. مهمترین بخش این طراحی سلول حافظه می‌باشد. در این پروژه از ساختار  Full CMOS 6T Cell برای آرایه‌های حافظه استفاده شده است.

ساختار گزارش پروژه:

گزارش این پروژه در نه فصل ارائه شده است. در فصل اول به بیان شرح مختصری از پروژه پرداختیم. در فصول دوم تا هشت نحوه طراحی و شبیه‌سازی بخش‌های مختلف SRAM 8*8 بیان شده و نتایج حاصل از این طراحی‌ها و همچنین پاسخ زمانی مدارات طراحی شده و تست‌های LVS و DRC ارائه گردیده است. در بخش نهم و انتهایی این گزارش به جمع‌بندی و تست‌نهایی SRAM 8*8 پرداختیم و نتایج شبیه‌سازی post layout، ابعاد بلوک نهایی، مقادیر توان استاتیک و دینامیک در فرکانس ۲۰۰ مگاهرتز و زمان‌های نوشتن و خواندن داده صفر و یک و همچنین پارامتر EDP را در جدول گنجانده‌ایم.

محتویات فایل: Word و Pdf شامل ۸۰ صفحه به همراه برنامه‌های کیدنس با تکنولوژی فایل ۱۸۰ نانومتر (schematic ، symbol ، layout)

خلاصه‌ای از گزارش پروژه به صورت رایگان در پایین صفحه قرار داده شده است

برای یادگیری نرم افزار کیدنس اینجا کلیک کنید


برای خرید کلیک کنید

توجه توجه!! در صورتیکه مایل به پرداخت از طریق کارت می باشید هزینه را به شماره کارت زیر (بنام موسی پور) واریز فرموده و سپس اطلاعات زیر رو به شماره زیر پیامک کنید. بعد از پرداخت و پیامک نمودن اطلاعات زیر لینک دانلود رو به ایمیلتون می فرستیم.

شماره پرداخت

محصول و جلسات خریداری شده

ایمیل

شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۹۱۱۳۵۳

شماره موبایل: ۰۹۱۶۲۹۶۳۸۷۰

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *