جزوه حل معادلات حالت با استفاده از MATLAB

حل معادلات حالت برای مهندسین کنترل و در یک سطح بالاتر رشته برق و بسیاری از رشته های دیگر که ام فایل می نویسند یک امر کاملا ضروری می باشد. دستورهایی در نرم افزار متلب وجود دارد که معادلات حالت را با شرایط اولیه خاص حل می کند اما کسانی که ام فایل می نویسند و برای پروژه یا پایان نامه خود می خواهند کار کنند دیگر نمی توانند ازین دستور های آماده استفاده کنند، زیرا ممکن است بخواهند در بین حل معادلات چیزی را ذخیره و یا استفاده کنند بنابراین نحوه حل معادلات حالت با استفاده از کد نویسی از اهمیت بالایی برخوردار است….

جزوه زیر یک جزوه کامل در این زمینه می باشد. این یک جزوه کاملا کاربردی و بدور از اضافات می باشد. در این جزوه دو روش برای حل معادلات حالت ذکر شده است. روش اول که یک روش ساده و کارا می باشد استفاده از بسط تیلور مرتبه اول می باشد و روش دوم روش رانک کوتا است که روش دوم برای زمانی که دقت بسیار بالاتری مورد نیاز باشد استفاده می شود. در این جزوه یک مثال زده شده است که با هر دو روش حل نموده ایم. همچنین کد کامل برنامه پس از آن آورده شده است که خط به خط برنامه به صورت کامل توضیح داده شده است.

همچنین فیلم رایگان حل معادلات حالت را میتوانید دانلود کنید.

حل معادلات حالت در MATLAB با استفاده از روش رانکوتا مرتبه ۴  در جلسه دوم به صورت رایگان قرار داده شده اسنت.

برای دانلود بر روی دکمه زیر کلیک کنید سپس به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد. در اونجا باز هم دکمه خرید رو بزنید و لینک دانلود رو  دریافت کنید.

جزوه حل معادلات حالت


مطالعه بیشتر